Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“100 Bin Lira Kira İçin Değil, Transfer İçin Olmalıdır”

“100 Bin Lira Kira İçin Değil, Transfer İçin Olmalıdır”
01 Ekim 2019 - 16:03

“100 Bin Lira Kira İçin Değil, Transfer İçin Olmalıdır”

Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Hamza Alp geçtiğimiz Pazar günü kendi evinde oynadığı 1926 Bulancakspor maçı için alınan mağlubiyetten dolayı Ünye halkı ve taraftarlarından özür diledi. Takımın genç ve yeni bir takım olduğunu ifade eden Başkan Alp,” Biz 18 kişilik bir takım ortaya çıkardık ve genç arkadaşlarla oynuyoruz. Yeni yapacağımız transferlerle önümüzdeki günlerde takımın toparlanacağına inanıyoruz” dedi.

Ünye 1957 Spor Kulüp Başkanı Hamza Alp, Basın Sözcüsü Mithat Yağal, Alt Yapı Sorumlusu Selçuk Kocaoğlu ve Taraftar Sorumlusu Oktay Toprak kameraların karşısına geçerek takımla ilgili açıklamalarda bulundu. Takımın son iki maçta yenilgilerinin ardında genç ve yeni bir takım olduğunu ifade eden yönetim önümüzdeki günlerde yapılacak transferlerle takımın toparlanacağını ifade etti.

“3-4 Transferlerle Bu Takım Üst Sıraları Hedefleyecektir”

İki ay öncesinden yönetime geldiklerini ifade eden Başkan Alp,” Ünye 1957 Spor bu hafta evinde taraftarıyla buluştu. Maalesef istediğimiz sonucu alamadık. Bundan dolayı takımımız adına taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Bilindiği gibi iki ay öncesinden yönetime geldik. İstanbul kanadımız istifa etmişti. Ünye kanadımızla bu işi götürmeye çalışıyoruz. Şimdi elimizde olan imkanlar neticesinde sahaya 18 kişilik bir takım çıkardık ve genç arkadaşlarla yolumuza devam ediyoruz. Bu genç takımın yanına 3-4 tane abi oyuncularla beraber bu takım üst sıraları hedefleyeceğine inanıyoruz.  Bu transferlerle birlikte Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve iş adamlarımızla beraber Ünye taraftarı el ele verip takımın transferleri için birlikte olmamız gerekiyor. Burası bir ağlama duvarı değil. Biz ziyaretlerimizde kombinemizi ve formamızı sattık. Ama şöyle bir gerçek var ki bütün takımlara büyük iş adamları ve belediyeler dahil yardımcı oluyorlar. Biz bu yapılacak yardımları istiyoruz” dedi.

” El Ele Verip Bu Takımı Şaha Kaldıracağız”

İş adamları ve Ünyelilerle bu takım için el ele verip şaha kaldırılmasını gerektiğini ifade eden Başkan Alp,”İş adamları şimdiye kadar nasıl Ünye 1957 Spor’a yardımcı olmuşsa bizlerde bu yardımları istiyoruz. Çünkü bu takım sadece Hamza Alp ve yönetiminin değil Ünye’nin takımıdır. Eğer Ünyelilerin takımıysa bu ekip bütün herkes el ele verip bu takımı şaha kaldırmamız gerekiyor. Biz fazla büyük miktarlarda fazla paralar istemiyoruz. Önceki yıllarda olduğu gibi her yönetim kendine bir yol seçer. Birisi 2 trilyon ile iş yapmıştır, başkası 3 trilyonla yapmıştır ancak biz 200 yada 300 bin lira bir para olsa zirveye oynatacak bir takım kurabiliriz. Öncekiler bizi bağlamaz ve biz öncekileri de suçlamıyoruz.Burada kim ne verdiyse kulübümüzün resmi sitesinde hepsi mevcuttur” diye konuştu.

“100 Bin Lira Kira İçin Değil, Transfer İçin Olmalıdır”

Ünye Belediyesinin tesis için istediği ücreti transfer için istediklerini söyleyen Başkan Alp,”Belediyenin Belediyemiz bu takıma sahip çıkıyor. Mesela tesisleri bizlere 100 bin liraya kiraladılar ve belediye sanki 100 bin lira bağış yapmış gibi görünüyor. Ama madem ekip tesislerde yatıyorsa ve kira için 100 bin liraya bize kiralandıysa yemeğimiz verilmiyor ve oradaki çalışanlarda Ünye Belediyesi çalışanları değil tamamen kulübe bağlı olarak çalışıyorlar. Bizde zaman zaman bir araya geldiğimizde Belediye Başkanımız buradan bize 100 bin lira kesti ama en azından yiyecek konusunda ve personel gideri konusunda yardımcı olsun istiyoruz. Veya daha önceki yönetimler gibi buradan kira değil bu parayı transfer için bize verse takım şampiyonluğa oynayacak hale gelir. Tabi belediyeden öyle bir destekte gelmiyor. Bizim amacımız Ünye 1957 Spor’u layık olduğu yere getirmek için çabalamaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-