Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

1 ARALIKTA KIŞ LASTİĞİ ZORUNLU HALE GELİYOR

1 ARALIKTA KIŞ LASTİĞİ ZORUNLU HALE GELİYOR
24 Kasım 2020 - 2:33

Ülke genelinde kış lastiği takma zorunluluğunu 1 Aralık itibariyle başlıyor.

Oto Yılmaz işletme sahibi Dursun Yılmaz, lastiklerin değişimi için kar yağışının beklenilmemesi gerektiğini belirterek, kış lastiklerinin yol güvenliği için hayati önem taşıdığına dikkat çekti.

Zorunlu kış lastiği uygulamasının başlayacağı hatırlatmasında bulunarak bir an önce kış lastiklerinin tedarik edilmesi gerektiğini söyledi.

Oto Yılmaz işletme sahibi Dursun Yılmaz yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“1962 yılından bu yana bu mesleğin içerisindeyiz. Müşterilerimize biz şunu tavsiye ederiz, 1 Aralık itibariyle kış lastiklerini kullansınlar fakat lastikleri uzmanlarına taktırsınlar. Biz lastikleri takarız balansları jantları güzelce yaparız lastiklerimiz garantilidir. Çin malı lastikler kaymaya sebep olur ve kısa sürede değiştirmek gerekir bizdeki kış lastikleri sağlıklıdır kayma yapmaz Ayrıca müşterilerimizi tünel giriş ve çıkışlarında dikkatli olmaları konusunda uyarıyorum.

1 Aralık’tan sonra kış lastiği zorunlu oluyor.

Ama şu anda fazla yoğunluk yok müşterilerimiz bölgemizde kar yağışının fazla olmaması sebebiyle kış lastiklerine önem vermiyor ama yanlış yapıyorlar kışın yağan yağmur asfalta donuyor bu nedenle kış lastiği oldukça önemli. Kış lastikleri 13 cantlar 300-350 TL’den başlıyor, 16 cant 550 TL, 17 cant 700 TL, 18 cant 900 TL civarında. Fiyatlar gelen ürünün kalitesine göre değişiyor. Geçen sene 13 jant lastik 250 liraydı bu sene 300-325 liradır. Bu sene fabrikalar covid-19 nedeniyle vardiyalı çalışıyorlar. Fazla üretim olmuyor o nedenle de az üretimden dolayı fiyatlar yüksek oluyor. Fazla ürünleri de yurt dışına satış yapıyorlar. Dedi.  

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-